Holding Space in Opvoeding/onderwijs #01
Workshop #01 | Holding Space in Opvoeding/onderwijs
Holding space houden gaat over het aanwezig zijn voor het geheel, een ander én jezelf, zonder oordeel, advies of sturen op de uitkomst. Als opvoeder en onderwijzer vatten we vaak de taak op om de kinderen die onder onze hoede zijn juist te sturen, advies en goede raad te geven en duidelijk aan te geven wat je wel en niet goed vindt.
“Geparentificeerd zijn is een goed recept om leerkracht te worden”, zegt Bibi Schreuder. “Alleen dan ben je als volwassene niet aanwezig op je eigen plek en brengt daarmee het systeem waarin je werkt of leeft uit orde.”
Als volwassenen vanuit de eigen positie leven en werken, kunnen kinderen voluit leven, spelen en leren. Maar wat is daarvoor nodig? Hoe laat je het jou en de kinderen waarvoor je zorgt goed gaan?
Over deze en andere vragen gaan Mayke en Pasha in deze workshop met Bibi Schreuder in gesprek. Bibi zal jullie meenemen in haar ideeën over holding space in opvoeding en onderwijs. Een oefening in breakoutrooms geeft je ervaring met het maken van holding space bij kinderen.
Deze workshop is bedoeld voor iedereen die zelf en/of professioneel met het opvoeden en/of onderwijzen van kinderen te maken heeft.








